(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 09:05

Chatenet ch 26

(Nr 2161188)

Marka i model:

Chatenet ch 26

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1358.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Canzo, 22035, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny