Chevrolet Camaro (Nr 6662457)

Chevrolet Camaro
Waga Sztuk:
Chevrolet Camaro 5 Gen. [restyling] (2013 - 2015) Coupe
Długość
484 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
137 cm
ok. 1869 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1869 kg
Dystans 6651 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 11 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sardynia, Cagliari

Od 10 gru 2020 do 20 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.