(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chevrolet Camaro 1LS 2019 (Nr 5580807)

Chevrolet Camaro 1LS 2019

Marka i model:

Chevrolet Camaro 1LS 2019

Waga w kg (łączna):

1521

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 1 mar 2020 do 11 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 16 mar 2020 do 31 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.