(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet Captiva (Nr 6720436)

Chevrolet Captiva
Waga
Sztuk
Chevrolet Captiva 1 Gen. (2006 - 2011) Crossover
Długość
463 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
175 cm
ok.
1770 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1770 kg
Dystans
655 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Plonki

31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.