(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chevrolet Corvette (Nr 5132050)

Marka i model:

chevrolet 2015

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1901.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 6 lut 2020 do 9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Hordaland, Bergen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.