(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet El Camino (Nr 7866408)

Chevrolet El Camino
Waga
Sztuk
Chevrolet El Camino 4 Gen. [4th restyling] (1977 - ) Classic pickup 2-Drzwiowy
Długość
541 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1747 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1747 kg
Dystans
298 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.