(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

chevrolet nubira kombi + renault megane (Nr 4944586)

chevrolet nubira kombi + renault megane

Marka i model:

chevrolet nubira kombi, renault megane 450 ,400

Waga w kg (łączna):

2450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 753.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Montabaur

Od 23 sie 2019 do 1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 23 sie 2019 do 1 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.