(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet Spark (Nr 3768229)

Chevrolet Spark

Marka i model:

chevrolet spark

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 623.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Sulechów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.