(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

chevrolet spark (Nr 6074304)

chevrolet spark

Marka i model:

chevrolet spark

Waga w kg (łączna):

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2017.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Centro, Figueira Da Foz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.