(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chevy Caprice Station (Nr 4938058)

Chevy Caprice Station

Marka i model:

Chevy Caprice Station

Waga w kg (łączna):

2200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 396.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Sandersdorf-Brehna

26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

30 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.