Chihahua (Nr 6005872)

Chihahua

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 2506.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

Od 25 maj 2020 do 27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.