(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 16:17

Chrysler grand voyager

(Nr 2997592)

Marka i model:

Chrysler grand voyager

Waga w kg (łączna):

1992.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1651.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Nicea, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ciążeń, Polska

Termin elastyczny