(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chrysler Grand Voyager (Nr 5723507)

Marka i model:

Chrysler Grand Voyager

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 795.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.