Chrysler Pacifica (Nr 7619638)

Waga
Sztuk
Chrysler Pacifica 2 Gen. (2016 - 2020) Minivan
Długość
521 cm
Szerokość
199 cm
Wysokość
175 cm
ok.
2091 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2091 kg
Dystans
1888 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 3 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Basingstoke

Od 17 maj 2021 do 20 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.