Chrysler PT Cruiser (Nr 7693550)

Chrysler PT Cruiser
Waga
Sztuk
Chrysler PT Cruiser 1 Gen. (2000 - 2006) Hatchback
Długość
428 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1477 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1477 kg
Dystans
2194 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 15 lut 2022 do 15 cze 2022

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Delft

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.