(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik (Nr 5430266)

Marka i model:

McCormick G135max

Długość [m]:

5.20

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

6250

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 472.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Piaski

Od 30 lis 2019 do 8 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Ściborze

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych zazwyczaj jest transportem o dużych rozmiarach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne pojazdy uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po drogach, dlatego że ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Europie. Problem powodować może także napór osi pojazdów rolniczych, który przekracza standardy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z naczepy typu jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, które umożliwiają przewieźć pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przerasta dozwolone reguły wielkością lub ciężarem, potrzebne jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Koszt przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być dodatkowo czas transportu.