(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-12-27 20:01

ciągnik białoruś

(Nr 2244372)
ciągnik białoruś

Marka i model:

białoruś koparko-ladowarka

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

6000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 79.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów rolniczych często jest transportem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po drogach, jako że ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak także w UE. Trudność powodować może również nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta reguły dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych często wykorzystuje się naczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni dysponować prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie podołają przetransportować pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przerasta dozwolone normy wielkością lub wagą, konieczne będzie odebranie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn uprawnych

    Koszt przewozu maszyny uprawnego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być jeszcze czas przewozu.

Adres i termin nadania

Gągolina, 05-340, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stromiec, 26-804, Polska

Termin elastyczny