(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-29 21:50

Ciągnik Casa 745xl waga 3.5 t długość 3.8 m

(Nr 2644736)
Ciągnik Casa 745xl waga 3.5 t długość 3.8 m

Marka i model:

Casa 745 xl

Długość [m]:

3730

Szerokość [m]:

2050

Wysokość [m]:

2670

Waga w kg (łączna):

3430.00

Dystans: 1418.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn rolniczych nierzadko bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Pokaźne urządzenia uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny samodzielnie jeździć po drogach, gdyż ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Europie. Przeszkodę powodować może również nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przekracza reguły dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły wykorzystuje się przyczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni posiadać odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie podołają przetransportować urządzenia rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza możliwe standardy wymiarami lub ciężarem, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń rolniczych

    Cena transportu maszyny rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być również termin przewozu.

Adres i termin nadania

Neerijnen, 4064, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radecznica, 22-463, Polska

Termin elastyczny