(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik Massey Ferguson 3080 (Nr 7518437)

Ciągnik Massey Ferguson 3080
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Ciągnik Massey Ferguson 3080
445 x 270 x 277 cm
4500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
4500 kg
Dystans
318 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Książenice

27 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Dziewin

27 lut 2021


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych z reguły bywa transportem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie poruszać się po drogach, ponieważ ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w UE. Przeszkodę powodować może jeszcze napór osi urządzeń rolniczych, jaki przerasta reguły dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych z reguły stosuje się przyczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni dysponować należycie dopasowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza dopuszczalne reguły wielkością lub wagą, potrzebne jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.