(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik o masie 675 kg, 210 x 120 x 150 cm z Krakowa do Koźmina Wielkopolskiego (Nr 5258666)

Ciągnik o masie 675 kg, 210 x 120 x  150 cm  z Krakowa do Koźmina Wielkopolskiego

Marka i model:

Iseki TXG 237

Długość [m]:

2.1

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

675

Dystans: 369.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 14 paź 2019 do 18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Koźmin Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych nierzadko bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe urządzenia uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą swobodnie jeździć po drogach, gdyż ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w Europie. Przeszkodę stanowić może także nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przewyższa normy dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają należycie dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przerasta możliwe standardy wielkością lub wagą, wymagane jest odebranie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu ciągników rolniczych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest zależna od wielkości, ciężaru i stanu maszyny. Na koszt przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.