(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-11-22 22:22

Ciągnik rolniczy (Nr 2173233)

Marka i model:

John Deere 2140 z ładowaczem przednim i urzadzeniem koparkowym z tyłu

Długość [m]:

7.0

Szerokość [m]:

2.0

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

5000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1622.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych z reguły jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie jeździć po polskich trasach, bowiem ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Problem stanowić może również nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przerasta standardy dozwolone dla większości tras.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie stosuje się naczepy rodzaju semi lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać prawidłowo przystosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone normy rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest odebranie specjalnego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu urządzeń rolniczych

    Koszt transportu ciągnika uprawnego jest związana od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być dodatkowo czas transportu.

Adres i termin nadania

Vigeland, 4520, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łętownia, 34-242, Polska

Termin elastyczny