(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-24 21:19

Ciagnik rolniczy

(Nr 2412188)
Ciagnik rolniczy

Marka i model:

Fendt 278s ladowacz

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1309.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów rolniczych zazwyczaj jest transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie przemieszczać się po drogach, gdyż ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Problem powodować może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przerasta normy dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych często wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie mogą przetransportować pojazdy rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przewyższa dopuszczalne normy gabarytami lub ciężarem, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów uprawnych

    Cena transportu pojazdu uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Haßloch, 67454, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biłgoraj, 23-400, Polska

Termin elastyczny