(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik rolniczy (Nr 4933682)

Marka i model:

Scout T-18

Długość [m]:

2.59

Szerokość [m]:

1.35

Wysokość [m]:

1.86

Waga w kg (łączna):

670

Budżet zlecenia [zł]:

750

Dystans: 328.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

Od 21 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Bogdaniec

Od 22 sie 2019 do 23 sie 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych z reguły bywa transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą swobodnie poruszać się po drogach, dlatego że ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w UE. Przeszkodę przedstawiać może również nacisk osi urządzeń rolniczych, który przerasta normy możliwe dla większej części szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych zazwyczaj używa się naczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych mają należycie dostosowanymi lawetami, jakie mogą przewieźć ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza dopuszczalne normy wymiarami lub ciężarem, wymagane będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest zależna od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być również termin transportu.