(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik sadowniczy (Nr 5313470)

Ciągnik sadowniczy

Marka i model:

Antoni carera

Długość [m]:

1.8

Szerokość [m]:

1.3

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1.5

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1008.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Mayrhofen

30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Czchów

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Duże maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po ulicach, bowiem ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w UE. Przeszkodę powodować może dodatkowo nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przerasta standardy dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z przyczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają właściwie dostosowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przekracza dozwolone normy gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Cena przewozu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być także czas przewozu.