(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 18:03

Ciągnik siodłowy MAN

(Nr 2339656)
Ciągnik siodłowy MAN

Marka i model:

MAN TG

Waga w kg (łączna):

9000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 294.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Żary, 68-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pleszew, 63-300, Polska

Termin elastyczny