(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen (Nr 5577295)

Marka i model:

Citroen

Waga w kg (łączna):

1073

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1092.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 16 gru 2019 do 20 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.