(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

citroen (Nr 6170803)

Marka i model:

citroen c4

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1896.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Castellammare Di Stabia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.