(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 11:44

Citroen c elysee

(Nr 2413120)
Citroen c elysee

Marka i model:

Citroen c elysee

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 597.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Grenada, 18008, Hiszpania

2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Traspinedo, 47330, Hiszpania

2 mar 2018