Citroen C-Elysee (Nr 7589234)

Citroen C-Elysee
Waga
Sztuk
Citroen C-Elysee 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Sedan
Długość
442 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1035 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1035 kg
Dystans
3610 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 10 cze 2021 do 17 cze 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Pohjois-Suomi, Kokkola

Od 14 cze 2021 do 21 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.