Citroen C3 (Nr 5705418)

Marka i model:

Citroen C3

Waga w kg (łączna):

1180.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1619.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Pruszków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.