Citroen C3 (Nr 6507591)

Citroen C3
Waga Sztuk:
Citroen C3 3 Gen. (2016 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1165 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1165 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 17 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 lut 2021 do 14 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.