(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2013-04-26 20:20

Citroen C3 do Belgii (Nr 168060)

Citroen C3 do Belgii

Marka i model:

Citroen C3

Dystans: 1283.10 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa, Indiry Gandhi

Od 2 maj 2013 do 6 maj 2013

Adres i termin dostawy

Belgia, Leuven

Od 3 maj 2013 do 7 maj 2013