(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 (Nr 7666811)

Citroen C4
Waga
Sztuk
Citroen C4 2 Gen. (2010 - 2017) Hatchback
Długość
432 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1247 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1247 kg
Dystans
2222 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Algarve, Portimão

Od 31 maj 2021 do 5 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Plymouth, Plymouth

Od 2 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.