(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 Picasso (Nr 4882570)

Marka i model:

Citroen C4 Picasso

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Shropshire, Shrewsbury

Od 20 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Olkusz

Od 20 sie 2019 do 15 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.