Citroen C4 Spacetourer (Nr 6406939)

Citroen C4 Spacetourer
Waga Sztuk:
Citroen C4 Spacetourer 1 Gen. (2018 - 2020) Minivan 5-Drzwiowy
Długość
443 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
161 cm
ok. 1480 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1480 kg
Dystans: 2456 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 7 sie 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.