(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 21:22

CITROEN C5 (Nr 2414892)

CITROEN C5

Marka i model:

CITROEN C5 TYP DCRHZB

Waga w kg (łączna):

1467.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2370.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Perpignan, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hajnówka, 17-200, Polska

Termin elastyczny