(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 10:45

Citroen c5

(Nr 2649456)
Citroen c5

Marka i model:

Citroen c5

Waga w kg (łączna):

1690.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 115.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Krefeld, 47798, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bad Münstereifel, 53902, Niemcy

Termin elastyczny