(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen C5 (Nr 5513772)

Marka i model:

CITROEN C5 2.0 HDi 138 Exclusive Tourer

Waga w kg (łączna):

1796.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1500.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Bergamo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Legionowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.