(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C5 (Nr 6072589)

Citroen C5

Marka i model:

Citroen C5

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1261.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zug, Zug

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Rajsko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.