(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Cactus (Nr 4634086)

Citroen Cactus

Marka i model:

Citroen Cactus

Waga w kg (łączna):

1095.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1174.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

16 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.