(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen DS4 (Nr 7411459)

Citroen DS4
Waga
Sztuk
Citroen DS4 1 Gen. (2010 - 2016) Hatchback
Długość
427 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
152 cm
ok.
1335 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1335 kg
Dystans
1344 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Trzemżal

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.