Citroen DS4 (Nr 7618892)

Waga
Sztuk
Citroen DS4 1 Gen. (2010 - 2016) Hatchback
Długość
427 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
152 cm
ok.
1335 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1335 kg
Dystans
2333 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Fermanagh, Enniskillen

Od 7 kwi 2021 do 13 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Orzech

Od 13 lip 2021 do 21 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.