(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

citroen jumper (Nr 5554811)

citroen jumper

Marka i model:

citroen jumper

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 219.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 13 sty 2020 do 14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.