(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen Jumper L3H2 z Włoch 04011 Aprilia - Gniezno (Nr 5066038)

Citroen Jumper L3H2 z Włoch 04011 Aprilia  - Gniezno

Marka i model:

Citroen Jumper L3H2 2016

Waga w kg (łączna):

2050

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1843.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Aprilia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.