(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen Jumpy (Nr 4350589)

Marka i model:

Citroen Jumpy

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1152.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburgia, Eijsden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Skierniewice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.