Citroen Jumpy (Nr 6734080)

Waga Sztuk:
Citroen Jumpy 2 Gen. (2007 - 2016) Minivan
Długość
513 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
194 cm
ok. 1997 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1997 kg
Dystans 1145 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 25 paź 2020 do 20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.