(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Relay/Jumper (Nr 4483713)

Citroen Relay/Jumper

Marka i model:

Citroen Jumper

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2013.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Swindon

Od 12 lip 2019 do 23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biłgoraj

Od 13 lip 2019 do 26 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.