(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 14:16

Citroen Saxo

(Nr 2421228)
Citroen Saxo

Marka i model:

Citroen Saxo

Waga w kg (łączna):

1010.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1293.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Évreux, 27000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny