(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 18:10

Citroen Xsara picasso

(Nr 2253945)
Citroen Xsara picasso

Marka i model:

Citroen Xsara picasso

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 5.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Jelenia Góra, Polska

3 sty 2018

Adres i termin dostawy

Jelenia Góra, 58-560, Polska

3 sty 2018