Citroen ZX (Nr 7617092)

Citroen ZX
Waga
Sztuk
Citroen ZX 1 Gen. (1991 - 1997) Hatchback 3-Doors
Długość
407 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1042 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1042 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Słowacja, Kraj Bratysławski, Bratysława

Od 5 lip 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Caribe Watersport And Watertaxi, Bonaire, Kralendijk

Od 8 lip 2021 do 16 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.